Wymiana z Gesamtschule w Bruhl

Od 17 września 2023 grupa uczniów z klas 5-7 przebywa na wymianie w Niemczech, w Bruhl.

teatr

fotografia

Uczniowie uczestniczą w lekcjach w szkole ze swoimi kolegami. W programie pobytu mają zajęcia  w domu kultury Cultra, gdzie w grupach mieszanych wykonują zadania filmowe, teatralne i fotograficzne; będa bawić się w parku rozrywki Phantasialand, zwiedzą Bonn i Kolonię. Nasza wymiana ze szkołą w Bruhl trwa już od 20 lat. Na czas pandemii musielismy zawiesić naszą wspópracę. W tym roku dzięki zaangażowaniu i determinacji p. Beaty Orłowskiej-Mielniczuk udało się  w maju zorganizować pobyt uczniów z Niemiec w polskich rodzinach. We wrześniu nasi uczniowie przebywają u swoich kolegów z Niemiec. Taka forma pozwala młodziezy poznać język, kulturę i obyczaje naszych zachodnich sąsiadów.