Zadanie „Podróż do królestwa dźwięków”

Uczniowie naszej szkoły uczestniczą w koncertach w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu.

05.02. 2024 r.

klasa 2b i 3b wybrały się do Narodowego Forum Muzyki we Wrocławiu na koncert „Witajcie w naszej bajce. Akademia Pana Kleksa.” Przed koncertem mieliśmy możliwość zwiedzenia NFM. Odwiedziliśmy sale koncertowe i pomieszczenia techniczne na co dzień niedostępne dla melomanów. Poznaliśmy ciekawostki związane z projektem budynku oraz tajniki nowatorskich rozwiązań akustycznych.

01.02 2024

Uczniowie klasy 4 i 5a uczestniczyli dzisiaj w wyjątkowej lekcji muzyki prowadzonej przez profesora Ambrożego Kleksa i jego uczniów. "Witajcie w naszej bajce" to koncert, podczas którego usłyszeliśmy cenne rady związane z nauką emisji głosu. Dowiedzieliśmy się, dlaczego na lekcji śpiewu robi się gimnastykę i jak powinna wyglądać prawidłowa postawa ciała.Pan Kleks przygotował dla nas mnóstwo muzycznych niespodzianek: wystąpił Chór Chłopięcy, Chór Dziewczęcy i Zespół Wokalny „Rondo” z towarzyszeniem NFM Orkiestry Kameralnej Leopoldinum. Wspólnie zaśpiewaliśmy znane przeboje Akademii Pana Kleksa.

Przed koncertem mieliśmy okazję zwiedzić NFM oraz 3 kameralne sale koncertowe.

20.11.2023

"Dawno temu w Nowym Orleanie" - Filharmonia dla młodych w Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu

Filharmonia dla młodych to cykl koncertów edukacyjnych rozwijających wrażliwość na piękno muzyki. Uczniowie klasy 4 i 5a  przenieśli się na południe Stanów Zjednoczonych, dowiedzieli się jak zrodził się jazz nowoorleański, jak głęboko sięgają korzenie tej muzyki i o czym ona opowiada oraz dlaczego w tradycyjnej muzyce jazzowej dominują instrumenty dęte.

Ponad sto lat temu w Nowym Orleanie w stanie Luizjana zaczęły formować się zespoły, dzięki którym pojawiły się takie gatunki muzyczne jak blues, ragtime, spirituals. W portowym mieście, gdzie jeździły auta, tramwaje i panował wzmożony ruch, zespoły muzyczne organizowały parady, dając improwizowane popisy muzyczne w stylu ulicznym przed szerokim audytorium. Natomiast w nocy na ulicach Nowego Orleanu rozbrzmiewały muzyczne bitwy zespołów, które trwały aż do świtu.

Wycieczka 3 a na koncert do Narodowego Forum Muzyki i na wystawę klocków lego
W dniu 20.11.23 klasa 3a była na wycieczce we Wrocławiu. Uczniowie uczestniczyli w koncercie w NFM pod tytułem "Dawno temu w Nowym Orleanie"•, podczas którego dowiedzieli się o początkach jazzu. Następnie odwiedzili wystawę klocków Lego w Sky Tower, na której niesamowicie się bawili.