„Będę aktorem” – przygotowanie dla innych grup/klas dowolnej inscenizacji, np. inspirowanej literaturą dziecięcą.

Zrealizowaliśmy zadanie w ramach projektu "Z kulturą mi do twarzy" przygotowanie dla innych klas dowolnej inscenizacji

Projekt "Z kulturą mi do twarzy" - zabawa w teatr.

Uczniowie klasy 2b wykonali kolejne zadanie z projektu „Z kulturą mi do twarzy”. W tym tygodniu na lekcjach bardzo dużo rozmawialiśmy o teatrze. Niedawno mieliśmy również przyjemność odwiedzić teatr muzyczny we Wrocławiu. Poszerzyliśmy swoje słownictwo o nazwy związane z teatrem, poznaliśmy postawy aktywnego i mądrego odbioru sztuki.

Na zajęciach plastycznych drugoklasiści wykonali kukiełki według własnego pomysłu. Wszyscy z zapałem zabrali się do pracy wykazując się niezwykłą pomysłowością. Finalnie powstały wspaniałe, niepowtarzalne kukiełki, które od razu zostały wykorzystane do zabawy w teatr. Uczniowie odgrywali swobodne scenki co sprawiło im wiele radości. Mieli również możliwość wykorzystać do przedstawienia pacynki. Zapraszamy wszystkich na wystawę do sali nr 16. Zobaczcie sami!

Przedstawienie klasy 3 a dla przedszkolaków

W piątek  9 lutego klasa 3a zaprezentowała  przedstawienie pt "Karnawał z Karnawałem" swoim młodszym kolegom z grupy przedszkolnej. Przedstawienie było przygotowane w ramach realizacji projektu "Z kulturą mi do twarzy"

Jasełka dla przedszkolaków

W poniedziałek klasa 2 a przygotowała jasełka- opowieść o narodzeniu dzieciątka Jezus- dla przedszkolaków. Uczniowie klasy 2 a i ich rodzice zadbali o piękne stroje, by opowieść była dla maluchów bardziej zrozumiała.

Oprawę muzyczną stanowiły znane kolędy. Na widowni, obok naszych najmłodszych  zasiedli również uczniowie z klasy 2b, którzy wspierali nas w śpiewaniu kolęd. Na zakończenie każdy przedszkolak otrzymał kartkę świąteczną, wykonaną przez drugoklasistów. Przedstawienie bardzo się podobało.