Noc w bibliotece - "Noc regionalnych tajemnic". Wolno czytać!

4 czerwca po raz drugi w całej Polsce obchodzimy Noc Bibliotek. Z tej okazji Towarzystwo Przyjaciół Nauk i Legnicka Biblioteka Publiczna przygotowały wiele atracji aby uczcić obchody 70 rocznicy powstania biblioteki publicznej w powojennej Legnicy. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w "Nocy Regionalnych Tajemnic". Wysłuchaliśmy wykładu dr hab. Bogusława Bednarka pt" Tajemnicze miejsca, tajemne księgi i biblioteki". Wzięliśmy udział w podchodach "W poszukiwaniu ukrytego skarbu Czarnego Krzysztofa", rozwiązywaliśmy krzyżówki oraz uczestniczyliśmy w konkursie wiedzowym o Legnicy. Obejrzeliśmy film pt" Riese. Tajemnice wykute w skale" opowiadający o o kompleksie Riese w Górach Sowich. Zgłębiliśmy  "Tajemnice legnickiej Loży Masońskiej". Było SUPER!