Konkurs głośnego czytania fragmentu książki

W piątek 4 listopada odbył się w naszej szkole konkurs głośnego czytania fragmentu książki w ramach obchodów Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych

W konkursie głośnego czytania wzięło udział 12 uczniów. Każdy zaprezentował fragment tekstu z dowolnej książki. Wśród prezentowanych fragmentów znalazły się: „Alicja w krainie czarów” Lewisa Carolla, „Tron półksiężyca” Saladin Ahmed, „Tam, gdzie śpiewają drzewa” Laury Gallego, „Yellow bahama w prążki” Ewy Nowak, „Hera, moja miłość” Anny Onichimowskiej, „Mały Książę” Antoine Saint de Exupery, „Ronaldo- obsesja doskonałości” Caioli Luca, „Moje życie obok” Fitzpatricka Huntley, „Opowieść wigilijna” Karola Dickensa, „Pamiętniki Adama i Ewy” Marka Twaina, „Kamienie na szaniec” Aleksandra Kamińskiego. W ocenie czytających jury brało pod uwagę dobór tekstu, zastosowanie odpowiedniej intonacji podczas czytania, dykcję i ogólne wrażenie. W wyniku posumowania konkursu, jury w składzie p. Jolanta Szymonik-Urbańska i Ewa Jezierska-Gogulska postanowiło przyznać :

I miejsce                    Julii Skowrońskiej

II miejsce                   Erykowi Mesnerowi

III miejsce                 Paulinie Dertkowskiej

Wyróżnienie:          Kamilii Zabrzańskiej

Dziękuję wszystkim uczniom za udział w konkursie i zapraszam na kolejne spotkania z książką

Ewa Jezierska-Gogulska