Bilet na Mazury dla klasy 6b

28 września we Wrocławiu już po raz drugi odbyła się akcja Szkoła Pełna Aktywności zorganizowana przez Akademicki Związek Sportowy.

Szkoła Pełna Aktywności to inicjatywa mająca na celu popularyzację aktywności wśród dzieci i młodzieży szkolnej.

Dwie  pięcioosobowe reprezentacje z klas 6a i 6b wraz ze swoimi kolegami i koleżankami bawiły się, biorąc udział w turnieju, w którym należało wykazać się szybkością, celnością i sprawnością.

Do pokonania przez uczestników przygotowanych było 10 stacji: wiosłowanie na ergometrze wioślarskim, rzuty do kosza, sztafeta, przejście toru przeszkód oraz rzuty do celu i wyścigi w workach. Inne zadania to budowa wieży z kartonów, głuchy telefon, „wyginam śmiało ciało”-czyli ułożenie wyrazu z ciał uczestników. W obrotach był również umysł-układanie wierszyka z podanych wyrazów.

Reprezentacja klasy 6b okazała się najlepsza z 45 zgłoszonych drużyn. Asia, Maciej, Błażej, Gabryś i Kacper wygrali dla swojej klasy wyjazd na finałowe rozgrywki „Szkoły Pełnej Aktywności”, która w listopadzie odbędzie się na Mazurach!

Gratulujemy wszystkim uczestnikom!