„Spotkania z muzyką” – zaproszenie do placówki muzyków, zespołów muzycznych.

Klasy młodsze i przedszkole uczestniczą w cyklicznych koncertach "W krainie Pani Muzyki", na które przyjeżdżają muzycy z Lubuskiego Biura Koncertowego "Orfeusz". Podczas koncertów dzieci zapoznają się z różnorodnymi stylistycznie utworami muzycznymi, poznają bliżej instrumenty muzyczne, słuchają muzyki różnych kompozytorów, uczą się rozumieć muzyczny język, poznają różne nastroje i środki muzycznego wyrazu. Zapoznają się także z podstawowymi pojęciami muzycznymi, dowiadują się o pracy dyrygenta, kompozytora, budowniczego instrumentów. Spotkania te - choć prowadzone w swobodnej formie - mają cechy koncertu. Uczą koncertowych zachowań: uważnego słuchania i obserwacji, pobudzają wyobraźnię. Taka atmosfera umożliwia nie tylko aktywne słuchanie muzyki, ale skłania też do zadawania pytań, dzielenia się swymi spostrzeżeniami.

W tym roku odbywamy muzyczne podróże:

1. Tam, gdzie panowie chodzą w spódniczkach- Szkocja i Irlandia
  2. Elektrycznie i akustycznie - skrzypce i kontrabas