Jak postępować, gdy dziecko przekroczy próg szkoły?

Szanowny Rodzicu,

1. PIERWSZY DZIEŃ W SZKOLE powinien być wyjątkowo radosny. Warto wybrać się do kina, na lody, na pewno pozostawić wybór pierwszoklasiście.

2. POZWÓL DZIECKU ROZŁADOWAĆ EMOCJE PO PIERWSZYM DNIU NAUKI – zachęć do aktywności fizycznej.

3. WDRAŻAJ SWOJE DZIECKO W SAMODZIELNOŚĆ – nie odrabiaj za nie zadań, lecz kontroluj czy je wykonuje.

4. NAUCZ DZIECKO SUMIENNOŚCI, ALE NIE WYMAGAJ BY ŻYŁO TYLKO SZKOŁĄ.

5. WYJAŚNIJ DZIECKU, ŻE NAUCZYCIEL TO TEŻ PRZYJACIEL – osoba, której dziecko może zaufać i od której może otrzymać pomoc.

6. ROZMAWIAJ – znajdź czas, aby wysłuchać tego co wydarzyło się w szkole.

7. OBSERWUJ SWOJE DZIECKO – od razu zorientujesz się, że pojawiają się jakieś problemy.

8. NADZORUJ CODZIENNE PAKOWANIE PLECAKA – nie pozwól, aby zabierało zbędne rzeczy do szkoły.

9. GDY DZIECKO NIE CHCE CHODZIC DO SZKOŁY SPRÓBUJ ZNALEŹĆ PROBLEM –pytania zadawaj dyskretnie, lawina pytań sprawi, że dziecko nic nam nie powie, można skorzystać także z konsultacji psychologicznej, którą zapewnia szkoła