ZASADY REKRUTACJI

1. Do klasy pierwszej Gimnazjum przyjmuje się:

· z urzędu - absolwentów sześcioletnich szkół podstawowych zamieszkałych w obwodzie Gimnazjum,

· na prośbę rodziców (prawnych opiekunów) absolwentów sześcioletnich szkół podstawowych zamieszkałych poza obwodem Gimnazjum, w przypadku gdy Gimnazjum dysponuje wolnymi miejscami.

2. W przypadku, gdy liczba kandydatów zamieszkałych poza obwodem jest większa niż liczba wolnych miejsc, którymi dysponuje Gimnazjum, listę przyjętych ustala Komisja Kwalifikacyjna w składzie: Dyrektor, nauczyciele -przyszli wychowawcy klas, przewodniczący Rady Rodziców, na podstawie następujących kryteriów:

· nie przyjmuje się do Gimnazjum ucznia mieszkającego poza obwodem, który uzyskał w klasie szóstej nieodpowiednią / naganną ocenę zachowania,

· w pierwszej kolejności przyjmowani są uczniowie, którzy uzyskali najwyższą liczbę punktów za świadectwo ukończenia szkoły podstawowej. Liczbę punktów oblicza się sumując:

o liczbę punktów uzyskaną z pomnożenia średniej ocen z obowiązkowych zajęć edukacyjnych rocznych przez 6,

o liczbę punktów uzyskaną podczas zewnętrznego sprawdzianu,

o liczbę punktów za ocenę zachowania - 6 punktów za zachowanie wzorowe, 5 punktów za bardzo dobre, 4 punkty za ocenę dobrą pozostałe oceny zachowania nie są punktowane,

o liczbę punktów za szczególne osiągnięcia wpisane na świadectwie: za każde osiągnięcie na szczeblu co najmniej wojewódzkim 6 punktów, powiatowym 5 punktów, na innym szczeblu 1- 4 punkty, zależnie od decyzji komisji kwalifikacyjnej.

3. Kryteria, o których mowa podaje do wiadomości kandydatom Dyrektor, nie później niż na 3 miesięcy przed terminem rekrutacji poprzez umieszczenie pisemnej informacji na tablicy ogłoszeń.

4. Do klasy programowo wyższej przyjmuje się ucznia na podstawie:

- świadectwa ukończenia klasy niższej w szkole publicznej lub szkole niepublicznej o uprawnieniach szkoły publicznej tego samego typu oraz odpisu arkusza ocen wydanego przez szkołę, z której uczeń odszedł,

- pozytywnych wyników egzaminów klasyfikacyjnych, przeprowadzanych na zasadach określonych w przepisach dotyczących oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów w przypadku:

· przyjmowania do gimnazjum ucznia, który spełnia obowiązek szkolny poza szkołą,

· przyjmowania ucznia ze szkoły niepublicznej bez uprawnień szkoły publicznej,

· świadectwa (zaświadczenia) wydanego przez szkołę za granicą i ostatniego świadectwa szkolnego wydanego w Polsce, po ustaleniu odpowiedniej klasy na podstawie sumy lat nauki szkolnej ucznia.

5. Przyjęcia ucznia do Gimnazjum dokonuje się po spełnieniu następujących warunków:

- Uczeń wraz z Rodzicami lub opiekunowie ucznia wypełniają podanie o przyjęcie do szkoły kierowane do dyrektora gimnazjum i dostarczają je osobiście do sekretariatu Gimnazjum w terminie ogłoszonym przez szkołę a podanym do publicznej wiadomości, jeśli przepisy prawa oświatowego nie określą innego terminu.

- Uczeń do końca czerwca, jeśli przepisy prawa oświatowego nie określają innego terminu dostarcza do Gimnazjum świadectwo ukończenia szkoły podstawowej oraz zaświadczenie OKE.

6. Kandydaci do klas sportowych powinni posiadać:

1) bardzo dobry stan zdrowia, potwierdzony zaświadczeniem lekarskim wydanym przez lekarza

specjalistę w dziedzinie medycyny sportowej lub innego uprawnionego lekarza, zgodnie z odrębnymi

przepisami;

2) zaliczenie prób sprawności fizycznej, ustalonych przez szkolną komisję rekrutacyjno-kwalifikacyjną,  trenera lub  instruktora danej dyscypliny sportowej

3) pisemną zgodę rodziców (prawnych opiekunów).

Przy przyjmowaniu kandydatów do  klas sportowych uwzględnia się opinię trenera lub instruktora prowadzącego zajęcia sportowe i opinię lekarza wydającego zaświadczenie, o którym mowa wyżej

Brak załączników

Wytworzono:2011-02-27 00:00przez: Admin